Krótkie podsumowanie

aktualności w edukacji domowej

Początki bloga o edukacji domowej

Na początku przygody z blogowaniem nie zastanawiałam się, jak ono będzie wyglądać za rok czy dwa. Po prostu zaczęłam opisywać to, w jaki sposób organizujemy naszą edukację domową. Pierwsze wpisy dotyczyły więc tego, jak przeżyliśmy pierwszy rok w ED. Potem była seria postów poświęconych krokom, które trzeba wykonać, żeby móc uczyć dzieci w domu (kategoria Jak zacząć edukację domową) . A w kolejnym etapie zaczęły pojawiać się opisy problemów, które napotykałam w naszej edukacji domowej (i nadal napotykam) czy też ważne pytania o ED.

Z każdym miesiącem przybywało osób, które to czytały i od których dostawałam informację zwrotną. Dzięki temu wiedziałam, jakie tematy poruszać, co będzie interesujące dla Czytelników. Od kiedy zaczęłam prowadzić stronę bloga na Faebooku, kontakt ze mną jest jeszcze łatwiejszy.

Aktualności

Każdy kontakt od Czytelników bloga jest dla mnie cenny. Nie tylko ze względu na to, że wiem, o czym pisać. Przede wszystkim daje to poczucie, że ta praca, którą w to wkładam, ma sens, a to co piszę, jest dla kogoś przydatne. Dlatego ogromnie mnie ucieszył odzew po ostatnim wpisie o grach planszowych w edukacji domowej. Ta kategoria będzie więc rozwijana, zwłaszcza że ostatnio zostaliśmy zaskoczeni w temacie gier planszowych… ale o tym już wkrótce. Dodatkowo ten wpis spodobał się nie tylko Czytelnikom. Pojawił się również na stronie edukacja-domowa.org w sekcji zbierającej ciekawe artykuły do czytania. Warto tam zajrzeć i poszukać inspiracji https://edukacja-domowa.org/artykuly/w-innych-mediach

Na koniec wspomnę krótko (bo na blogu ta informacja się jeszcze nie pojawiła), że dostępny jest już e-book „Jak podjąć decyzję o edukacji domowej – karty pracy”. Jest to pdf z zadaniami, które pomogły mi w moim procesie decyzyjnym. Przygotowany jest w formie do wydruku, ale także w wersji interaktywnej, gdzie po pobraniu można zapisywać notatki bezpośrednio w pliku. Do końca sierpnia ebook jest dostępny jako bonus do e-booka „Jak zacząć edukację domową krok po kroku„. To ostatnia szansa na zakup w tak niskiej cenie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments