Skąd czerpać pomysły na ciekawe zadania i naukę inną niż z podręcznika

skąd czerpać pomysły na naukę w edukacji domowej

Często na początku edukacji domowej trudno jest zmienić swoje postrzeganie nauki (pisałam o tym w ostatnim wpisie o tym, czym jest odszkolnienie w edukacji domowej). Podobnie jest z pomysłami na to, w jaki sposób wprowadzać nowe tematy lub utrwalać wiadomości, by odbyło się to w formie zabawy. Wtedy z pomocą przychodzi nam internet (naprawdę jesteśmy szczęściarzami pod tym względem – a kto tego nie docenia, niech obejrzy wykład dr Magdaleny Giercarz-Borkowskiej, który polecałam na Facebooku).

Każdy z nas potrzebuje trochę innych pomocy. Przeczesywanie sieci w poszukiwaniu materiałów czy ciekawych wpisów na blogach osób prowadzących edukację domową jest czasochłonne. Dziś chciałabym Wam polecić miejsce, w którym będzie można znaleźć polecane wpisy z różnych blogów, a także polecić własne znaleziska. Zapraszam na https://edukacja-domowa.org/blogosfera/artykuly W zamierzeniu twórców ma być to baza ciekawych i inspirujących pomysłów.

Ja o naszych miejscach w sieci już kilka razy pisałam (m.in we wpisie Nauka w domu w czasach koronawirusa). Jeżeli znasz ciekawego bloga, o którym warto innym powiedzieć – zostaw informacje w komentarzu, żeby inni również mogli z niego skorzystać.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments